Diş muayeneleri neden önemlidir?

Global White Official: Dental check-up’lar neden önemlidir

Doğru ağız hijyeni ile dişlerinizi korumak bir zorunluluk olsa da, hiçbir şey düzenli kontrollerden daha iyi olamaz diş problemlerinin önlenmesinde. Diş hekiminize ağız muayenesi, diş temizliği ve ele alınması gereken diğer endişeler için başvurmalısınız.

Çoğu insan, düzenli diş muayenelerinin önemini genellikle ihmal eder. Her altı ila on iki ayda bir diş hekimine gitmek iyi bir fikir gibi görünmeyebilir, ancak gelip dişlerinizi kontrol ettirmelisiniz. Diş hekimleri, dişlerinize daha iyi bakmanıza yardımcı olacak ve size yararlı ipuçları verecektir.

Global White Official diş hekimini aramanızı ve hemen bir randevu almanızı şiddetle tavsiye ediyor. İşte bunun nedenlerinden bazıları:

için muayene olun

Ağız kanseriAğız kanseri, tespit edilemediğinde ve tedavi edilmediğinde en tehlikeli diş sorunlarından biridir. Bununla birlikte, erken evrede bir ağız kanseri teşhisi düzeltilebilir ve ölümcül ve tedavi edilemez olan geç evre kanseri önler.

Diş hekiminiz ağız kanserinin erken belirtilerini ve semptomlarını tanıyabilecektir. Tümörler tarafından üretilen ölü dokuyu aramak için VELscope kanser muayenesi adı verilen bir prosedür kullanılacaktır. Diş işlemlerinden korkuyorsanız, bu tamamen ağrısızdır ve sadece bir veya iki dakika sürer!

Plak, tartar ve boşlukları

çıkarın Dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınız için ağız sağlığınız konusunda yeterince eminseniz, bazen yeterli değildir. Ağzınızın çevresinde, arka azı dişleri gibi temizlenmesi zor alanlar vardır. Profesyonel yardım aramadan bakteri ve yapışkan madde birikebilir ve tartar oluşumuna neden olabilir. Bunu kendi başınıza çıkarmak zor olabilir. 

Diş hekiminizle bir diş temizliği planlayın. Dişlerinizi inceleyecekler ve çürük arayacaklar ve florür tedavisi uygulayacaklar. Profesyonel diş temizliği, dişlerin etrafında oluşan plak oluşumunu ortadan kaldırabilir. Ayrıca diş etlerinizi ve dişlerinizi zararlı bakterilerin saldırısına karşı koruyacaktır.

eti hastalıkları

Diş eti hastalıkları tespit etmek ve erken aşamalarında hiçbir belirti göstermeye zoralgıla.Hiç ağrı hissetmeseniz veya diş etlerinde herhangi bir şişlik görseniz bile, bir diş eti hastalığı olasılığı olabilir. Diş hekimleri bunları nasıl tespit edeceklerini bildiğinden, diş eti sorunlarını kolayca tespit etmek için bir diş hekimi randevusu ayarlamalısınız.

Diş hekiminiz diş etlerinizin sertliğini ve diş etlerinin çekilmesi ve şişlik gibi semptomları kontrol edecektir. Endişe verici işaretler bulmaları halinde uygun tedaviyi sağlayacaklardır. 

Neyse ki, hijyen alışkanlıklarınızı geliştirirseniz erken diş eti hastalıkları tedavi edilebilir. Ayrıca diş etlerinize nasıl düzgün bir şekilde bakmanız gerektiğine dair ipuçları istemeniz için teşvik edilirsiniz.

Global White Officiaile ağız sağlığınıza hakim olun!l

Global White OfficialGlobal White Official dişlerinizi ve ağzınızı kontrol ettirmenizi istiyor! Ağız sağlığınızın iyi durumda olduğunu bilmek bizim nihai ödülümüzdür. Bize ulaşmaktan ve bizi aramaktan çekinmeyin!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir