Dişlerinize nasıl bakmalısınız?

Global White Official: Dişlerinizin bakımı nasıl yapılır Dişlerinize

bakmak ömür boyu süren bir taahhüttür. Sağlıklı dişler ve diş etleri, hoş bir nefes ve parlak bir gülümseme için iyi bir ağız hijyeni sağlamak gerekir. Genel sağlığınızı ve refahınızı etkileyebilecek ciddi diş problemlerini önlemek için tutarlı bir ağız bakımı rutini gerektirir.

Global White Official, dişlerinize iyi bakmanıza yardımcı olmak için burada. Ağız sağlığınız birinci önceliğimizdir ve iyi ağız hijyeni ağız hastalıklarına karşı iyi bir koruyucu önlemdir. Dişlerinize nasıl bakacağınızla ilgili şu basit ipuçlarını izleyin:

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın Dişlerinizi düzenli olarak 

fırçalamak, iyi ağız hijyenini sürdürmenin en önemli alışkanlıklarından biridir. Gün boyunca ağzınızın içinde biriken plak ve mikropları gidermeye yardımcı olur. Dişlerinizi uyandığınız anda ve gece uyumadan önce fırçalamalısınız. 

Ancak, bunu doğru şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız! Diş fırçanızın her köşeye ve çatlaklara ulaştığından emin olun. Küçük dairesel hareketlerle dişlerinizi nazikçe fırçalayın ve acele etmeyin.

Diş ipi kullanmayı unutmayın

Diş hekimlerinin günde en az bir kez diş ipi kullanmanızı önermelerinin bir nedeni vardır; bu dişlerinizin küçük boşlukları arasında biriken gunkları çıkarmak içindir. Bunları çıkarmak, ağzınızda bakteri üremesini önlemeye yardımcı olabilir, bu da hoş bir nefes almanın iyi bir yoludur.

Diş ipini kullanmazsan, şimdi yapmaya başlamak için çok geç değil. Diş ipi kullanmamak, diş eti iltihabı gibi diş eti hastalıklarına yol açabilir ve gülümsemenizi bozarak genel görünümünüze zarar verebilir. 

Bol sususuz

için Ağzınızı temiz tutmak içinkalmamak şarttır. Su, diş çürümesinin bir numaralı nedeni olan ağzınızın kurumasını önlemeye yardımcı olur. Plak ve bakteri birikmesine neden olan artık yiyecekleri temizler. Diş minenizi güçlendirmek ve çürükleri önlemek için florürlü su da içebilirsiniz.

En önemlisi su hiç kalori içermez! Şeker içermediği için tazelenmenin en iyi yolu, sağlıklı ve diş dostudur.

Diş fırçanızı değiştirin

Çoğu insan diş fırçasını düzenli olarak değiştirmenin önemini genellikle ihmal eder. Bakterilerin birikmesini önlemek için diş fırçanızı her üç ila dört ayda bir değiştirmelisiniz. Tekrar enfeksiyondan ve çapraz kontaminasyondan kaçınmak için hastalandıktan sonra diş fırçanızı değiştirmek de gereklidir.

Ayrıca eskimiş kıllara da dikkat etmelisiniz! Eski bir diş fırçası dişlerinizi temizlemede daha az etkilidir ve uzun vadede ağız problemlerine yol açabilir.

kullanıngargaraları

GargaraAğızağız sağlığı söz konusu olduğunda faydalı olabilir. Zararlı plakların ağzınızda birikmesine karşı savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel bir bileşen içerirler. Gargara kullanımı en iyi nefesini tazelemenin bir yolu olarak kabul edilir, ancak aynı zamanda çürük oluşumunu ve diş eti komplikasyonlarını da yavaşlatabilir.

Unutmayın, gargara kullanmanın diş ipi kullanmanın ve dişlerinizi fırçalamanın yerini tutmadığını unutmayın! Yararlarını ve etkilerini en üst düzeye çıkarmak için ağız bakımı rutininize ekleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir