Kozmetik diş hekimliğini tanıyın

Global White Official: Kozmetik diş hekimliğini

tanıyın Gülüşünüzün çarpık görünmesinden hiç endişelendiniz mi? Dişlerin yüzünden aynada kendine bakmakta zorlanıyor musun? Cevabınız evet ise, o cosmetic diş hekimliği senin için olabilir! Görünüşünüzü iyileştirmek ve güvenle gülümsemek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kozmetik diş prosedürü vardır. Dişlerinizi dönüştürebilir ve anında orijinal gülümsemenizi geri yükleyebilirler.

Kozmetik diş hekimliği gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Global White Official, farklı kozmetik diş prosedürleri ve bunları neden denemeniz gerektiği hakkında konuşmak için burada. Çoğunlukla isteğe bağlı olmalarına rağmen, bu prosedürler genel görünümünüzü geliştirebilir ve kendinize daha fazla güvenmenizi sağlayabilir.

Parlak gülüşünüzü ve özgüveninizi geri getirmek için, hangi prosedürün sizin için işe yarayacağını öğrenmek için lütfen diş hekiminize danışın. Size uygun tavsiyelerde bulunacaklar ve bir prosedür seçerken doğru kararı vermenize yardımcı olacaklar. 

Kozmetik diş hekimliği nedir?

Kozmetik diş hekimliğine aşina değilseniz, dişlerinizin görünümünü iyileştirmeye odaklanan profesyonel bir ağız bakımı işlemidir. Farklı prosedürler arasında yeniden şekillendirme, aydınlatma, düzleştirme ve diş beyazlatma yer alır. En küçük değişiklikler bile gülüşünüz ve benlik saygınız üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. 

Bu nedenle, lekeli ve yanlış hizalanmış dişlerden memnun kalmazsanız, kozmetik bir diş hekiminden randevu almanın zamanı gelmiş olabilir!

Farklı kozmetik diş prosedürleri nelerdir?

Görünümlerini iyileştirmek isteyen kişilerin göz önünde bulundurması gereken birçok prosedür vardır. Çoğu pahalı olsa da, daha ucuz olanları tercih edebilirsiniz. Bu tür kozmetik diş yöntemleriyle daha geniş bir gülümsemeye hazırlanın:

Kozmetik diş beyazlatma Kozmetik diş

hekimliği işlemlerinin çeşitleri arasında diş beyazlatma – diş beyazlatma da denir – en basit ve en ucuz işlemdir. Birçok kişi kalıcı lekeleri ve sarı dişleri çıkarmak için diş beyazlatmaya yönelir.

Daha parlak bir gülümseme hayal ediyorsanız, bir diş hekimine gitme ve bu prosedür hakkında danışma zamanı. Kozmetik diş beyazlatma genellikle tek bir ziyaretten sonra yapılır.

Kozmetik diş hekiminiz, plak ve tartardan kurtulduktan sonra dişlerinizin yüzeyini beyazlatacaktır. Bu daha beyaz bir görünüm yaratacak ve dişlerinizin doğal görünümünü geri kazandıracaktır. Diş beyazlatma ev ilaçları kullanılarak yapılabilse de, bir kliniğin diş çözümü daha güçlü ve daha etkilidir.

Unutma, herkesin dişleri ağartılamaz! Diş beyazlatmanın gerekli olup olmadığını değerlendirmelerine izin vermek için her zaman önce diş hekiminize danışın.

Kozmetik diş kronları

Bir kahve randevusunun ortasında zayıflamış bir diş kırılması konusunda endişeliyseniz, diş kronları tam size göre! Dolgular hasarlı bir dişi çözemediğinde, şeklini korumak ve eski haline getirmek ve görünümünü iyileştirmek için kuronlar kullanılır. Diş kronları genellikle metal, reçine, akrilik veya seramikten yapılır. Genellikle her biri 500 ila 1300 dolar arasında değişen pahalıdır. Bu nedenle sık sık “Hollywood Dişleri” olarak adlandırılırlar.

Dişleriniz çürümeye, bakterilere ve yaralanmalara bağlı olarak zamanla zarar görebilir. Diş kronları ile çatlamış dişlerin tamamen kırılmasını önleyebilirsiniz. Ciddi şekilde rengi bozulmuş dişleriniz de kolaylıkla bir diş tacı ile kaplanabilir. 

Diş tacı bakımı için sert şekerler ve çiğ sebzeler gibi sert yiyecekleri çiğnemekten kaçının. Bu, tacı yerinden çıkarabilir veya kırabilir. Ayrıca sakız gibi tacı çekip zarar verebilecek yapışkan yiyecekleri yemekten de kaçınmalısınız.

Kozmetik diş kaplamaları

Diş renginin değişmesi nedeniyle grup resimlerinden kaçarken mi buluyorsunuz? Diş kaplamaları tekrar güvenle gülümsemenize yardımcı olabilir! Dişlerinizin yüzeyini kaplamak ve görünümünü iyileştirmek için kullanılan ince, diş renginde kabuklardır. 

Çarpık bir dişiniz veya rengi değişmiş dişleriniz varsa, diş kaplamalarınızı tedavi için kullanabilirsiniz, bu da gülümsemenizi sadece bir süre içinde geri getirebilir.

Tıpkı diş kronları gibi diş kaplamaları da pahalı olabilir. Diş başına ortalama 925 ila 2.500 $ ‘a mal olabilirler, bu da bakımlı olursa 15 yıla kadar dayanabilir. Yumuşak kıllı bir diş fırçası kullandığınızdan emin olun ve diş kaplamalarınız varsa dişlerinizi gıcırdatmaktan kaçının. Uygun ağız hijyeni de bir zorunluluktur.

Kozmetik dişleri yeniden şekillendirme

Güveninizi geri kazanmak için acısız bir süreç arıyorsanız, dişleri yeniden şekillendirme, aynı zamanda mine şekillendirme de denen, tam size göre! Kozmetik diş hekiminiz, minenin bir kısmını çıkararak dişinizi yeniden şekillendirecektir. Genellikle küçük kusurları düzeltmek ve anında etki yaratmak için yapılır. 

Diğer kozmetik diş prosedürlerinin aksine, dişlerin yeniden şekillendirilmesi uygun ve düşük maliyetlidir. İyi sonuçlar elde etmek için sert ve yapışkan yiyecekler yemekten de kaçınmalısınız. Dişlerinizi günde en az iki kez fırçalayın. Kahve ve soda gibi lekelere neden olan yiyeceklerin tüketimini azaltın.

Dişlerin yeniden şekillendirilmesi sizin için uygunsa önce diş hekiminize danışın. Küçük kusurları düzeltmeye yardımcı olabilir, ancak ciddi ağız sorunlarının yerini tutmaz!

Diş implantları

Diş kaybından muzdarip insanlar bunun bazen ne kadar rahatsız edici olabileceğini bilirler. Eksik dişlerin yerine konması için genellikle köprü ve protezlere başvururlar. Ancak kozmetik diş hekimliğinin yükselişi, başka bir tedavi seçeneği olarak diş implantlarına yol açmıştır. 

Diş implantları, eksik dişlerin yerine konması için çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilir. Bu implantlar doğal dişlerinize uyacak ve gerçek dişler gibi çalışacak şekilde yapılır. Takma diş takmak ve konuşmanızı geliştirmek istemiyorsanız diş implantı ameliyatı olabilirsiniz. Tedaviye aday olmak için sigara içmemelisiniz. 

Ameliyattan sonra rahatsızlık ve ağrı hissedebilirsiniz. Ama endişelenme! Her türlü diş ameliyatından sonra bu tamamen normaldir. Diş etleriniz ve yüzünüz şişebilir ve küçük kanamalar yaşayabilirsiniz. İç kısımların iyileşmesi için yumuşak yiyecekler yemeniz de gerekecektir. 

Diş implantları iyileştikten sonra, gelişmiş görünüm ve konuşmayı fark edeceksiniz. Takma dişlerin aksine, diş implantları kalıcıdır ve konuşurken kaymaz, daha güvenli konuşmanıza olanak tanır. Ayrıca yapıştırıcı gerektirmediğinden çok daha kullanışlıdır.

Neden kozmetik bir diş prosedürü yaptırmalısınız?

Kozmetik diş hekimliği sadece bir seçenek olmaya devam ediyor ve bir zorunluluk olmamasına rağmen, birçok insanın güvenini ve gülümsemesini yeniden kazanmasına yardımcı oldu. Estetik amaçların ötesinde hizmet eder ve genel sağlığınızı ve öz imajınızı iyileştirmenize yardımcı olur. 

İşte bir tane almayı düşünmeniz için bazı nedenler:

Güveninizi geri kazanın

Kendinizi diş çürüğü veya yontulmuş bir diş nedeniyle gülümsediğini ve daha az konuştuğunu hiç fark ettiniz mi? Kötü günlerinizin ve düşük özgüveninizin bir numaralı nedeni dişleriniz mi? Estetik cerrahi sizin için en iyi tavsiyemizdir. 

Arkadaşlarıyla gülümsemeyecek ve sosyalleşemeyecek kadar gergin insanlar için en iyisidir. Kozmetik diş prosedürleri, benlik saygınızı artırabilir ve bu süreçteki ilişkilerinizi geliştirebilir. Çarpık dişlere ve diş renklenmelerine veda edin ve kendinize güvenen bir kişiye merhaba deyin!

Daha iyi yiyin

Eksik dişler olmadan, çok daha iyi yemenin tadını çıkarabilirsiniz! Güçlü dişlere sahip olmak, daha önce tadını alamadığınız yiyecekleri çiğnemenizi ve ısırmanızı kolaylaştıracaktır. Kozmetik diş hekimliğinin ana odak noktası dişleri güzelleştirmek olsa da, kişinin ağız fonksiyonunu da iyileştirebilir.

Kalıcı sonuçların keyfini çıkarın

Çoğu kozmetik dental prosedür, bakımlı oldukları sürece uzun süreli etkilere sahiptir. Bazı prosedürler bir nedenle pahalıdır; bu, on yıldan fazla dayanabilmeleri içindir. Dişleriniz orijinal görünümüne kavuşur ve paranızın karşılığını alırsınız.

Bununla birlikte, diş hekiminizin tavsiyelerine uymalı ve iyi bir ağız hijyeni sağlamalısınız. Bu iki yönlü bir süreçtir. Bu yüzden her zaman ağız sağlığınızın üstünde kalmalısınız!

Daha iyi bir akıl sağlığına sahip olun

Bir araştırma, kötü dişlerden muzdarip insanların% 70’inin hayatlarını, özellikle de zihinsel sağlıklarını zararlı şekilde etkilediğini söylediğini ortaya koydu. Depresyon ve olumsuz düşüncelerden muzdariptirler. Sosyalleşmek onlar için zor bir görev haline gelebilir ve sonunda fiziksel sağlıklarını etkileyebilir.

Uygun bir kozmetik diş prosedürü ile ruh sağlığınızı iyileştirebilir ve sorunlarınızı azaltabilirsiniz. Dişlerinizden memnun kalırsanız, gelişmiş bir benlik duygusu olacaktır. İnsanların yanında utanma olasılığınız daha düşüktür. Bu, kendinizi kabullenmeniz için ilk adımınız olabilir.

Çoğunlukla ağrısızdırlar

Çoğu insan ameliyatlardan ve diğer diş prosedürlerinden korkar. Bu kabul edilebilir bir durumdur çünkü diş klinikleri ilk başta göz korkutucu görünebilecek araçlar ve yöntemler kullanır. Ancak kozmetik diş hekimliği alanındaki gelişmeler nedeniyle artık ağrı çekmekten endişelenmenize gerek yok! İyileşme süresi de hızlıdır, böylece hayatınızı geri alabilir ve parlak gülümsemenizi sergileyebilirsiniz.

Gülümsemenizi Global Beyaz Yetkiliye geri getirin

Bu prosedürlerden birini denemek ister misiniz? Daha fazla konuşma! Global White Official, daha güvenli olmanıza yardımcı olmak için burada. Daha parlak bir gülümsemeyi geri kazanmak için ortağınız olacağız. Bizi arayın!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir